intensywne kursy języka polskiego dla obcokrajowców warszawa intensywne kursy języka polskiego dla obcokrajowców warszawa śródmieście


kursy języka polskiego w firmie dla obcokrajowców warszawa śródmieście
nauka języka polskiego dla obcokrajowców warszawa śródmieście
kursy języka polskiego dla początkujących warszawa śródmieście
szkoła polskiego dla obcokrajowców warszawa śródmieście
tłumaczenia konferencyjne warszawa
W Polsce po polsku
Świadomość różnic kulturowych - to eliminacja szoku kulturowego, lepsze zarządzanie międzynarodowym zespołem, łamanie stereotypów i pokonywanie barier kulturowych.
tłumaczenia pism urzędowych warszawa tłumaczenia rejentalne warszawa śródmieście tłumaczenia symultaniczne warszawa śródmieście
tłumaczenia techniczne i specjalistyczne warszawa
Komunikacja Międzykulturowa

"Pokoju nie da się utrzymac siłą.
Można go osiągnąć tylko poprzez zrozumienie"
Efektywna komunikacja opiera się na wartościach, 
 
wiedzy, znajomości tradycji, obyczajów, 
 
przekonań i zachowań społecznych
Praca w otoczeniu wielokulturowym stała się już stylem życia dla większości profesjonalistów zatrudnionych w korporacjach lub w organizacjach służby publicznej, działających na skalę globalną.
 
Interakcje między ludźmi reprezentującymi różne kultury należą do rytuału dnia codziennego oraz stały się poważnym wyzwaniem tak dla uczestników międzynarodowych zespołów, jak i przedstawicieli firm działających na obcych rynkach, a więc obsługujących zagranicznych klientów i współpracujących z obcojęzycznymi wspólnikami. 
 
Dla ludzi biznesu , dyplomatów wyzwaniem staje się stawienie czoła zarządzaniu różnorodnością.
 
Miarą sukcesu jest wypracowanie modelu współpracymenadżerów różnego pochodzenia na zasadzie partnerstwa, wzajemnego poszanowania i zrozumienia bez względu na dzielące ich różnice kulturowe. 
 
Zadanie to wymaga zrozumienia , dlaczego ludzie zachowują się inaczej w sytuacjach na tyle skonwencjonalizowanych, że oczekiwałoby się automatycznego przestrzegania pewnych reguł, które w najmniej oczekiwanych okolicznościach bywają nie respektowane. 
 
Badania naukowe i praktyka udowodniły, że trening międzykulturowy dla mieszanego zespołu pracowników w sposób widoczny redukuje szok kulturowy. 
 
Program uświadamiający różnice kulturowe , buduje wrażliwość na inność, redukuje podział na swoich i obcych, chroni przed wszelkimi nieporozumieniami w kontaktach z zagranicznymi partnerami, począwszy od kłopotliwego zażenowania, czy śmieszności, aż na poważnych zakłóceniach w komunikacji interpersonalnej w firmie lub utracie kontraktu skończywszy. 
  • Czy jako nowicjusz w Polsce, chcesz uniknąć sytuacji, w których zachowasz się nieodpowiednio?
  • Chcesz współpracować z Polakami na zasadzie partnerstwa?
  • Chcesz żeby twój biznes rozwijał się lepiej niż u konkurencji?
W tym celu opracowaliśmy program, który pomoże poznać kulturowe kody polskich norm zachowań oraz wprowadzi w tajniki stylu życia w Polsce: 
 
"Kiedy wchodzisz między wrony, 
musisz krakać jak i one"
Prowadzenie biznesu w Polsce jest znacznie łatwiejsze, gdy zagraniczny menadżer wyposażony jest w informacje, które obejmują następujące zagadnienia:
 
- Ogólną charakterystykę socjologiczną polskiej kultury biznesu, 
 
- Schematy polskich postaw i zachowań: 
  • indywidualizm wobec solidarności grupowej,
  • odpowiedzialność za pracę zespołową,
  • planowanie i wykonywanie zadań,
  • przestrzeń osobista, język ciała, gesty.
Wprowadzenie do historii Polski i jej kultury, które wpłynęły na specyficzną polską mentalność zarówno samego kraju, jak i Polaków. 
 
Analiza wartości kulturowych, które ukształtowały normy zachowań społecznych, pomogą zrozumieć zasady ich funkcjonowania oraz opracować odpowiednią strategię efektywnej komunikacji, by zbudować w Polsce stabilny biznes, rozwinąć wartościową współpracę polityczną, kulturalną i gospodarczą, opartą na zasadach partnerstwa i wzajemnego szacunku. 

warszawa
warszawa warszawa warszawa warszawa
warszawa warszawa