intensywne kursy języka polskiego dla obcokrajowców warszawa intensywne kursy języka polskiego dla obcokrajowców warszawa śródmieście


kursy języka polskiego w firmie dla obcokrajowców warszawa śródmieście
nauka języka polskiego dla obcokrajowców warszawa śródmieście
kursy języka polskiego dla początkujących warszawa śródmieście
szkoła polskiego dla obcokrajowców warszawa śródmieście
tłumaczenia konferencyjne warszawa
W Polsce po polsku
Znajomość polskiego to lepsze kontakty z klientami, partnerami i współpracownikami oraz komfort życia.
tłumaczenia pism urzędowych warszawa tłumaczenia rejentalne warszawa śródmieście tłumaczenia symultaniczne warszawa śródmieście
tłumaczenia techniczne i specjalistyczne warszawa
Letnie kursy
języka polskiego w Warszawie

Letnie kursy języka polskiego w Warszawie
 


Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Poziom A1(początkowy)

4.07 – 16.07

Super intensywny 2 tygodnie
(6 lekcji  x 45' pon.-pt.)
Cena kursu   60 lekcji x 45’:
Indywidualnie: 4500 zł   3900 zł
W grupie 2osób: 2250 zł  1950 zł
W grupie   3+:    1500 zł  1320 zł
Poziom B1 (niski średni)

1.08-14.08

Kurs intensywny 2 tygodnie
(4 x 45' pon. - pt.)
Cena kursu 40 lekcji x 45’:
Indywidualnie:   3000   2600 zł
W grupie 2 osób:  1500 zł    1300 zł
W mini grupie 3+:  1000  zł   880 zł

Poziom C1 (zaawansowany)

5.09-18.09

Kurs intensywny 2 tygodnie

(3 x 45' pon. - pt.)

Cena kursu 30 lekcji x 45’:
Indywidualnie:      2250        1950 zł
W grupie 2 osób:  1125           850 zł
W grupie  3+ :         960 zł     650 zł  

Poziom A2

(Podstawowy)

18.07-31.07

Super intensywny  2 tygodnie

6 lekcji  x 45' pon.-pt.)
Cena kursu   60 lekcji x 45’:
Indywidualnie:    4500 zł   3900 zł
W grupie 2osób:   2250 zł  1950 zł
W grupie   3+:       1500 zł  1320 zł

Poziom B2

(średni wyższy)

15.08-28.08. 

Kurs intensywny 2 tygodnie

(3 x 45' pon. - pt.)

Cena kursu 30 lekcji x 45’:
Indywidualnie:    2250 zł  1950 zł
W grupie 2 osób: 1125zł  850 zł
W grupie  3+ :       960zł   650  zł

Poziom C2

(zaawansowany+)

19.09-30.09

Kurs intensywny 2 tygodnie

(3 x 45' pon. - pt.)

Cena kursu 30 lekcji x 45’

Indywidualnie:      2250  1950 zł
W grupie 2 osób:  1125  zł  850 zł
W grupie  3+:           960 zł   650  zł

 

Wakacyjny kurs intensywny poziom A1

  – dwutygodniowy 60 lekcji x 45´ (6 lekcji dziennie w dwóch sesjach  przedpołudniowej i popołudniowej od poniedziałku do piątku)4.07 – 16.07

Pierwszy raz w Polsce?  Masz przewodnik, mapę, ale chciałbyś poruszać się po mieście nie jak osoba głucha i niema.  Choć nie znasz ani słowa po polsku (lub znasz kilka słów lub fraz) możesz wykorzystać swój pobyt w Warszawie, a przekonasz się, jak szybko   i bez większego wysiłku opanujesz początki języka, by  radzić sobie w mieście - zrobić zakupy, kupić bilet, zapytać o drogę, umieć zrozumieć i przeczytać napisy, zadawać proste pytania i zrozumieć odpowiedzi. Jeśli masz w Polsce rodzinę lub przyjaciół  zobaczysz jak z lekcji na lekcję  lepiej się porozumiewasz.   Kurs super intensywny – dwutygodniowy po 6 lekcji dziennie  w dwóch sesjach: przedpołudniowej i popołudniowej  po 3 x 45’ każda z przerwą na lunch. Sesje przedpołudniowe  poświęcone są głównie opanowaniu podstawowego  słownictwa i  schematów komunikacyjnych (kto, co, gdzie, kiedy i jak), wymowy oraz czytania. Po południu  gry  językowe i  symulacje w formie  scenek rozgrywanych  w klasie przygotują do wyjścia na miasto. Po lekcjach  czeka  Cię samodzielna przygoda w mieście - kawiarnie, puby, galerie,  kluby, gdzie sprawdzisz swoje umiejętności.  Weekendy należą całkowicie do Ciebie. Możesz  je spędzić sam lub z grupą,  w Warszawie lub wybrać się pociągiem do innego miasta -  Krakowa, Poznania lub Gdańska.
Lekcje prowadzone są w  bardzo małej grupie w samym centrum miasta przy al. Jerozolimskich 55 (tuż przy stacji  metra Centrum).
 

Wakacyjny Kurs Poziom A2   18.07-31.07

Kurs intensywny dwutygodniowy,   30 lekcji x 45´(3 x 45’dziennie od pon. – piąt.)

Mówisz  trochę po polsku i radzisz sobie w typowych sytuacjach, ale  konwersacja sprawia Ci trudności?  Skorzystaj z wakacji, by szybkim tempie pokonać tę barierę i bez oporów nawiązywać kontakty. Trzy-lekcyjne sesje każdego dnia to czas  na poznanie  i opanowanie nowego słownictwa  i schematów zdaniowych oraz ich  kreatywne wykorzystanie  w nowych kontekstach.  Nauczysz się też wyrażać opinie i emocje, dzięki czemu konwersacja będzie dużo łatwiejsza. Język w kulturowym kontekście pozwoli Ci lepiej rozumieć ten kraj i jego obyczaje, dzięki czemu poczujesz się tu jak domu.  Popołudnia, wieczory i weekendy to okazja by  włączyć się  w rytm  życia miasta, chłonąć język ulicy. Kawiarnie, koncerty, puby – to wymarzone  miejsca do praktycznej konwersacji. Podczas weekendu możesz wybrać się gdzieś dalej i zwiedzić inne miasta. Wrócisz z fotoreportażem ze swoich wycieczek i opowiesz o wrażeniach w klasie. 

 

Wakacyjny Kurs Poziom B1  1.08-14.08

Kurs intensywny, dwutygodniowy -  40 lekcji x 45’ (4 x 45´  dziennie od pon-pt, z przerwą na kawę.

  Masz już podstawy języka, radzisz sobie komunikacyjnie, ale nie czujesz się pewnie, bo wciąż popełniasz błędy gramatyczne i masz ograniczony zasób słów? Chcesz wypowiadać się poprawnie na różne tematy? Podczas codziennych sesji  skupimy się na równoległym  rozwijaniu wszystkich  czterech umiejętności komunikacyjnych - mówienia, pisania, rozumienia tekstów ze słuchu  oraz aktywnego czytania. Tematem zajęć będą zarówno gorące wydarzenia (kulturalne i polityczne), jak też problemy natury ogólnej. Wzbogacisz słownictwo, utrwalisz gramatykę,  nabierzesz swobody w poprawnym wypowiadaniu się na różne tematy, zajmowaniu stanowiska i uzasadnianiu  swoich racji. Po lekcjach  w klasie czeka  Cię przygoda w mieście – muzea, galerie, kluby, koncerty, puby  to miejsca, gdzie można  spotkać  ludzi i poćwiczyć polski, zdobyć ciekawe informacje, przeprowadzić wywiady i podzielić się nimi w klasie. W weekendy warto wybrać się gdzieś dalej – samodzielnie lub z grupą, by odpocząć lub poznać nowe miejsca.

Wakacyjny kurs poziom B2  15.08-28.08

 Intensywny  2-tygodniowy   kurs 30 lekcji  (3 x 45’ dziennie od pon. - pt.)
 Masz już opanowaną gramatykę, wypowiadasz się dość swobodnie na różne tematy, ale  chcesz  skorzystać z wakacji, by podnieść poziom znajomości języka o stopień wyżej?  Dwutygodniowy kurs ukierunkowany jest na wszechstronny rozwój kompetencji językowej – w mowie i w piśmie. Przewidujemy zarówno lekcje w klasie, jak też poza szkołą (w galeriach lub muzeach). Lekcje w klasie oparte na żywych  tekstach, zróżnicowanych tematycznie  i gatunkowo  (publicystyka, literatura oraz teksty  popularno-naukowe) zapoznają Cię z rożnymi stylami wypowiedzi. Nauczysz się rozpoznawać i stosować słownictwo adekwatne do sytuacji i intencji  wypowiedzi   samodzielnie    kreując  formy narracji  z wykorzystaniem odpowiednich do nich środków ekspresji. Czas wolny po lekcji wykorzystasz na rozwijanie swoich zainteresowań. Mówiąc po polsku możesz już aktywnie uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach kulturalnych, jakie latem oferuje stolica. 

Wakacyjny kurs poziom C15.09-18.09

Intensywny  2-tygodniowy   kurs 30 lekcji  ( 3 x 45’ dziennie od pon. - pt.)

Wypowiadasz się po polsku bez problemu w mowie i  w piśmie, bez trudu czytasz teksty o zróżnicowanej tematyce, ale nadal czujesz potrzebę rozwoju. Kurs letni będzie do tego doskonałą okazją. Włączysz się w intensywny nurt życia kulturalnego w Warszawie, który będzie podstawą do ciekawych tematycznie lekcji. Rozwiniesz nie tylko słownictwo, ale przekonasz się, że możesz je twórczo budować, poznając system słowotwórczy języka.  Nauczysz się twórczo operować słowem zarówno w  formie pisemnej, jak i ustnej. Poznasz nowe   bardziej rozbudowane struktury syntaktyczne, nauczysz się także synonimii składniowej, dzięki czemu  styl Twoich wypowiedzi stanie się bogatszy.

 

Wakacyjny kurs poziom C2 19.09-30.09

Intensywny  2-tygodniowy   kurs 30 lekcji  ( 3 x 45’ dziennie od pon. - pt.)

Chcesz osiągnąć poziom native-speakera? Będziemy intensywnie pracować z Tobą nad wzbogaceniem języka, skupiając się na  tych strukturach wypowiedzi, które stosujesz w danej sytuacji najczęściej, by nauczyć Cię zastępować je innymi. Przygotuj się na pracę nad stylem wypowiedzi, zmiennymi środkami ekspresji, zależnie od kontekstu i sytuacji. Będziemy pracować nad ekwiwalentami tekstowymi, abyś opanował zróżnicowanie w łączliwości leksykalnej wyrażeń synonimicznych. W zakresie form pisemnych zwracać będziemy uwagę na te wyrazy funkcyjne, które mają wpływ na spójność tekstu oraz pełnią role modelujące jego treść i ton wypowiedzi. Zwracać będziemy szczególną uwagę na konotacje słów, powstałe na skutek czynników pozajęzykowych, które umożliwiają Polakom komunikację pozawerbalną, czyli  najwyższy poziom znajomości języka.
 
 
 
 
 
 
 
Zawartość kursu
Warszawa latem tętni życiem. Wystarczy włączyć się w rytm miasta, by chłonąć język  ulicy, pabów  i kawiarń.
 
Zwiedzaj, oglądaj, pytaj i ucz się. 
 
Program przewiduje lekcje w klasie :
Kurs superintensywny  60 lekcji x 45'  – w dwóch sesjach  3 x 45’ każda: przedpołudniowej i popołudniowej z przerwą na lunch.  
Na lekcjach przedpołudniowych  wprowadzamy nowy materiał, a sesje popołudniowe poświęcone są głównie opanowaniu słownictwa, wymowy, z elementami czytania  i pisania.
Kurs nastawiony jest komunikacyjnie, rozwijamy więc przede wszystkim  umiejętności mówienia i rozumienia, by jak najszybciej przełamać barierę  strachu, wtopić się w miasto i zacząć rozmawiać z ludźmi.   Gry  językowe i  symulacje w formie  scenek rozgrywanych  w klasie przygotują cię to wyjścia na miasto.
Po lekcjach – ruszasz samodzielnie (lub z kolegami z grupy), by odkrywać tajemnice Warszawy, zdobyć praktyczne informacje  i nowe słownictwo. W weekendy  wybierzesz się poza miasto, i wrócisz z fotoreportażem.  
   

 
Kursy wyjazdowe - zwiedzanie Polski z nauką języka
Dwa tygodnie całkowitego zanurzenia w języku. Polski od rana do wieczora, poranne sesje klasowe uzupełni popołudniowa praktyka w plenerze podczas atrakcyjnych zajęć terenowych i rekreacyjnych. Zajęcia pozalekcyjne w lesie, na wodzie, przy ognisku, na rowerze i ... w pociągu. Praktyka językowa z nauczycielem i samodzielna komunikacja z miejscową ludnością (wywiady, zbieranie informacji, uczestniczenie w lokalnych imprezach), pozwoli na złamanie barier językowych nawet u najbardziej opornych. 
Dwa tygodnie niezwykłych przygód i niezapomnianych doświadczeń: 
 
warsztaty folklorystyczne (u twórców ludowych), 
odkrywanie historii (śladem rycerzy krzyżowych),
doświadczenie wielokulturowości pogranicza ( m.in. niezwykły szlak tatarski),
wycieczki rowerowe, wodne (łodzią, tratwą lub kajakiem), piesze wyprawy górskie itp.
Kursy są organizowane w najpiękniejszych zakątkach Polski: Wśród unikalnej przyrody ( Biebrzańskiego parku narodowego - ostoi ptaków błotnych i wodnych, nadwiślańskiego parku krajobrazowego, Bieszczad - najbardziej dzikiego pasma górskiego lub malowniczych Tatr, w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą - perły renesansu o niezwykłej historii, miasta artystów: pisarzy, poetów, malarzy, architektów, rzeźbiarzy i muzyków).
Kursy w Kazimierzu:
od maja - października
Kursy nad jeziorami Mazurskimi:
w lipcu i w sierpniu 
 
Kursy nad Biebrzą:
od czerwca do września 
 
Kursy w Bieszczadach:
od września do października
 
Kursy w Tatrach:
cały rok 
Przygotuj się na przygodę życia! Asocjacje języka z krajobrazem, smakiem, zapachem, architekturą, klimatem pozostawiają w pamięci niezatarty ślad. Język wchłania się wraz z powietrzem. Nie ma skuteczniejszego sposobu nauki.
Zanurzenie w języku polskim
 

warszawa
warszawa warszawa warszawa warszawa
warszawa warszawa