intensywne kursy języka polskiego dla obcokrajowców warszawa intensywne kursy języka polskiego dla obcokrajowców warszawa śródmieście


kursy języka polskiego w firmie dla obcokrajowców warszawa śródmieście
nauka języka polskiego dla obcokrajowców warszawa śródmieście
kursy języka polskiego dla początkujących warszawa śródmieście
szkoła polskiego dla obcokrajowców warszawa śródmieście
tłumaczenia konferencyjne warszawa
W Polsce po polsku
Znajomość polskiego to lepsze kontakty z klientami, partnerami i współpracownikami oraz komfort życia.
tłumaczenia pism urzędowych warszawa tłumaczenia rejentalne warszawa śródmieście tłumaczenia symultaniczne warszawa śródmieście
tłumaczenia techniczne i specjalistyczne warszawa
Academia Polonica
Szkoła języka polskiego Dr Ewy Masłowskiej
Wielokrotnie wyróżniona certyfikatem satysfakcji klienta

 

Polski dla obcokrajowców - Warszawa

Szkoła języka polskiego - ACADEMIA  POLONICA -  nauka polskiego dla obcokrajowców 

Polski dla biznesmenów, dyplomatów, konsultantów, zagranicznych studentów

Polski dla VIP-ów

Indywidualne kursy prowadzone w firmie: elastyczne terminy, profilowane programy, wysoko wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele, sprawdzone metody

oraz

Sesje kulturoznawcze 

Kursy polskiego dla obcokrajowców prowadzimy od 1997 roku, ucząc praktycznej komunikacji metodami usprawniającymi zapamiętywanie i kojarzenie. Nasi klienci przekonali się, że nawet kilka polskich słów czy fraz działa jak złoty klucz, który otwiera niejedne drzwi, topi lody nieufności. 
 
Profilowanie i analiza potrzeb pomaga w dostosowaniu zawartości kursu do sytuacji komunikacyjnych, z jakimi najczęściej mają do czynienia osoby zgłaszane na kurs. Za pomocą kwestionariuszy ustalamy listę umiejętności, jakie osiągnąć pragnie uczeń i włączamy je do programu. Uczymy języka w szerokim kontekście kulturowym, schematy gramatyczne wprowadzamy na najbardziej wyrazistych przykładach i w modelowych sytuacjach, które są bliskie kursantom, co ułatwia ich opanowywanie. 
 
Różnice kulturowe są istotnymi elementami programu. Zwracamy szczególną uwagę na poznanie skonwencjonalizowanych kodów kulturowych, gdyż brak znajomości scenariuszy zachowań, prowadzić może do poważnych zakłóceń komunikacyjnych, czasem śmiesznych, czasem bardzo frustrujących. Znajomość kodu językowo-kulturowego ułatwia porozumiewanie się, jak też znacznie minimalizuje szok kulturowy, na jaki narażeni są cudzoziemcy, którzy przebywają w Polsce przez dłuższy okres czasu. Świadomość różnic kulturowych jest niezmiernie ważna zarówno dla pracowników międzynarodowych korporacji, a zwłaszcza dla menadżerów i liderów. 
 
Jednym ze standardowych wymagań Rady Europy w zakresie norm nauczania języków obcych jest wyłączenie języka pośrednika, czyli nauczanie polskiego po polsku. Współczesne techniki nauczania, jak też programy ukierunkowane zadaniowo pozwalają szybciej rozwinąć kompetencje komunikacyjne kursanta. 
 
Oferujemy kursy języka polskiego dla cudzoziemców na wszystkich poziomach - od zerowego, nazywanego "survival" aż do poziomu najwyższego zaawansowania (w klasyfikacji europejskiej A1-C2). Krótkie 60-lekcyjne programy pozwalają na wybór dogodnego tempa nauczania, w zależności od możliwości czasowych i indywidualnych przyzwyczajeń: 
  • Super intensywny kurs dwu-tygodniowy (6 lekcji dziennie w dwóch sesjach po 2h 15') dla niecierpliwych i uczących się pod presją czasu.
  • Polski w 4 tygodnie - 3 x 45' dziennie, intensywna regularna nauka.
  • Polski w 3 miesiące - regularne lekcje 2 razy w tygodniu w sesjach 90'.
  • Intensywne kursy wyjazdowe - z całodzienną asystą nauczycieli.
Certyfikaty, które przyznali nam Klienci w uznaniu za jakość szkoleń, stanowią dla nas szczególną wartość. Zadowolenie Klienta i skuteczność nauczania to nasze priorytety. Dwukrotnie uhonorowani byliśmy certyfikatem "Szkoleń Najwyższej jakości" przez firmę analityczną Data Group. Ostatnio otrzymaliśmy wyróżnienie "2010 Excellence Award", które traktujemy jako poważne zobowiązanie. 
Zespół Nauczycieli Academia Polonica opracował i wydał program do samodzielnej nauki języka polskiego "Polski bez problemu" wydany przez Supermemo. Ukazały się już dwa tomy: t. 1, A1-A2, t. 2 B1, t.3 B2-C1 jest w opracowaniu. 
 
"Polski bez problemu" 
 
Podręcznik i kurs:
  • poziom podstawowy A1-A2 
  • poziom średniozaawansowany A2-B
Kurs dostępny on line course! Wypróbuj!
 
 
 
Szczegółowe informacje: Zestaw zawiera książkę oraz płytę CD-ROM z kursem multimedialnym oraz nagraniami MP3. Kontakt z językiem na 2 różne sposoby zwiększa skuteczność nauki. Książkę można przeglądać w tramwaju lub autobusie, słuchając w tym czasie dialogów i list nowego słownictwa nagranych przez rodowitych Polaków. 
  • nowoczesny, podzielony na rozdziały podręcznik do nauki polskiego;
  • kurs multimedialny, w całości ilustrowany nagraniami, zawierający ponad 2 500 ćwiczeń i objaśnień; 
  • pliki MP3 z nagraniami wszystkich dialogów, tekstów, słów i wyrażeń, wykonane przez profesjonalnych lektorów polskich, do słuchania np. w samochodzie lub autobusie - 130 minut nagrań! 
Learn Fast and Forget About Forgetting
 
Poza tym kursem dostępne sa jeszcze dwa inne podręczniki autorstwa naszej nauczycielki Marzeny Kowalskiej: 
  • "Polski w 4 tygodnie" (Wydawnictwo Rea: ), t. 1 podstawowy, t. 2 średnozaawansowany - kurs dostępny w wersjach językowych angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej oraz hiszpańskiej 

warszawa
warszawa warszawa warszawa warszawa
warszawa warszawa