Kursy wyjazdowe – zwiedzanie Polski z nauką języka

Dwa tygodnie całkowitego zanurzenia w języku. Polski od rana do wieczora, poranne sesje klasowe uzupełni popołudniowa praktyka w plenerze podczas atrakcyjnych zajęć terenowych i rekreacyjnych. Zajęcia pozalekcyjne w lesie, na wodzie, przy ognisku, na rowerze i .... Praktyka językowa z nauczycielem i samodzielna komunikacja z miejscową ludnością (wywiady, zbieranie informacji, uczestniczenie w lokalnych imprezach, festiwalach), pozwoli na złamanie barier językowych nawet u najbardziej opornych. 

Dwa tygodnie niezwykłych przygód i niezapomnianych doświadczeń:  warsztatów folklorystycznych (u twórców ludowych), odkrywaniu historii (śladem rycerzy krzyżowych), doświadczenia wielokulturowości pogranicza ( m.in. niezwykły szlak tatarski), wycieczek rowerowych, lub wodnych (statkiem, łodzią, tratwą lub kajakiem), pieszych wyprawy górskich itp.

Dwa tygodnie spędzone w najpiękniejszych zakątkach Polski: wśród unikalnej przyrody ( Biebrzańskiego Parku Narodowego – ostoi ptaków błotnych i wodnych, nadwiślańskiego parku krajobrazowego, Puszczy Białowieskiej – najstarszego zespołu leśnego zamieszkałego przez żubry, Bieszczad - najbardziej dzikiego pasma górskiego lub malowniczych Tatr, w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą - perły renesansu o niezwykłej historii, miasta artystów: pisarzy, poetów, malarzy, architektów, rzeźbiarzy i muzyków), w Sopocie - znanym uzdrowisku nad morzem, tworzącym zespół trzech miast razem z Gdynia i Gdańskiem.

Kursy wyjazdowe są organizowane na specjalne życzenie dla osób, które potrzebują intensywnej nauki w oderwaniu od spraw firmy i życia codziennego oraz dla zorganizowanych grup, które chciałby naukę polskiego połączyć z wypoczynkiem, poznaniem ciekawych miejsc w Polsce. Czas trwania kursu jest do ustalenia, nie mniej polecamy kurs 10-14 dniowy jako wystarczający do zrealizowania określonego programu. Najbardziej odpowiednie terminy na kursy wyjazdowe:

 • Od maja – października w Kazimierzu nad Wisłą,
 • Od lipca – sierpnia nad jeziorami Mazurskimi,
 • Od czerwca do września: w Puszczy Białowieskiej i nad Biebrzą,
 • Czerwiec, wrzesień – nad morzem,
 • Od września do października: w Bieszczadach i w Tatrach.

Nauka polskiego na wyjeździe daje możliwości poznania i używania języka w zróżnicowanych okolicznościach i dlatego przebiega znacznie szybciej. Towarzyszące jej wrażenia jak też asocjacje języka z lokalnym krajobrazem, regionalną kuchnią, architekturą, klimatem stwarzają unikalne warunki, w których język polski wchłania się wraz z powietrzem. Nie ma skuteczniejszego sposobu nauki. Zaplanuj intensywny kurs wyjazdowy, znajdź czas, w którym oderwiesz się od spraw firmy. Pomożemy wybrać Ci miejsce, które najbardziej odpowiada Twoim zainteresowaniem. Możesz ze sobą zabrać swoją rodzinę, by też razem z Tobą nauczyła się polskiego. Rezultaty, jakie osiągniesz w tak krótkim czasie, przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania. Po powrocie zaczniesz mówić i myśleć po polsku nawet przez sen.

Dzienny koszt lekcji:

 • Lekcje – „klasowe” i praktyczne poza klasą:
 • Indywidualnie – 375,00 zł
 • W grupie dwóch osób: 250,00 zł/osobę
 • W grupie 3+: 200,00 zł/osobę
 • + koszty podróży nauczycieli i kursanta
 • ​+ koszty pobytu nauczycieli i kursanta

Planujesz kurs wyjazdowy? – wyślij zgłoszenie.